Aktualności

 

Wspominając ks. Jerzego Popiełuszkę

We wspomnienie męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki, 19 października, wspominamy również męczeństwo kapłanów, którzy oddali życie za wiarę w czasach totalitaryzmów XX wieku.

Czytaj na: https://episkopat.pl/abp-budzik-wspominajac-ks-jerzego-popieluszke-wspominamy-niezlomnych-kaplanow-ktorzy-oddali-zycie-za-wiare/


+++

Dzień Dziecka Utraconego

Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, wykłady psychoterapeutów oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października.

Czytaj na:  https://stacja7.pl/z-kraju/dzien-dziecka-utraconego-15-pazdziernika-calym-kraju Czytaj także na: www.dlaczego.org.pl


+++

XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa"

Kolejny, osiemnasty już Dzień Papieski w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie będziemy przeżywać w niedzielę 14 października pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie.

Czytaj na:   https://episkopat.pl/wkrotce-xviii-dzien-papieski
Zobacz też: https://dzielo.pl


+++

Kościół ma 7 nowych świętych

Papież wyniósł do chwały ołtarzy siedmiu nowych świętych. Są to Papież Paweł VI, abp Oscar Romero oraz dwóch kapłanów, jeden młodzieniec z Włoch oraz dwie siostry zakonne.

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-10/papiez-franciszek-kanonizajca-7-blogoslawionych-sylwetki.html


+++

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Prezydent RP Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj na:  www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,833,zyczenia-z-okazji--dnia-edukacji-narodowej.html


+++

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI

W przeddzień kanonizacji Pawła VI papież Franciszek odwiedził swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI.

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5087241.Papiez-Franciszek-odwiedzil-Benedykta-XVI


+++

Biskup Zawitkowski już w domu

Biskup Józef Zawitkowski wrócił już do Łowicza. W niedzielę 14 października odbędzie się prawykonanie oratorium jego autorstwa. Utwór powstał na kilka dni przed ciężką chorobą biskupa.

Czytaj na: https://lowicz.gosc.pl/doc/5088174.Biskup-Zawitkowski-juz-w-domu


+++

Honorat Koźmiński

Był człowiekiem wielkiej gorliwości, jeśli chodzi o zbawienie dusz.

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5084114.Byl-czlowiekiem-wielkiej-gorliwosci-jesli-chodzi-o-zbawienie


+++

Jedna piosenka. Tysiące nawróceń. Miliony wzruszeń

Wielka szkoda, że "Dotknij nieba" trochę umyka uwadze widzów. Znacznie różni się on od typowych filmów ewangelizacyjnych. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na niego do kina.

Czytaj na: www.deon.pl/po-godzinach/rozrywka--relaks/film/art,1382,jedna-piosenka-tysiace-nawrocen-miliony-wzruszen.html

 

+++

Misja życia

W wojsku był saperem, w cywilu - cenionym brygadzistą na budowie. I kiedy już znalazł wymodloną u Boga kandydatkę na żonę, zdecydował, że... zostanie księdzem!

Czytaj na: https://sandomierz.gosc.pl/doc/5081637.Misja-zycia


+++

Modlitwa dla singli

"Odmówiłam ją w intencji mojego przyszłego męża. Gdy skończyłam..."

Czytaj na: www.deon.pl/religia/swiadectwa/art,276,modlitwa-dla-singli-odmowilam-ja-w-intencji-mojego-przyszlego-meza-gdy-skonczylam-swiadectwo.html


+++

Papież zachęca do odmawiania różańca

Ponawiam zachętę do odmawiania różańca każdego dnia października, kończąc go antyfoną "Pod Twoją obronę" i modlitwą do św. Michała Archanioła, aby odpierać ataki diabła, który chce podzielić Kościół.

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5072268.Papiez-zacheca-do-odmawiania-rozanca


+++

Kościół od nowa

Na obecną burzę na szczytach kościelnej hierarchii najspokojniej patrzą historycy. Wiedzą, że to tylko kolejny etap.... wzrostu Kościoła. Od kryzysów i wstrząsów zaczynał się każdy nowy i świętszy rozdział jego historii.

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5005248.Kosciol-od-nowa

+++

Czy zawsze warto iść do spowiedzi?

Rozmowa z Grzegorzem Kramerem SJ i Piotrem Żyłką

Czytaj na: https://jaksiespowiadac.pl/2018/05/24/czy-zawsze-warto-isc-do-spowiedzi-rozmowa-z-grzegorzem-kramerem-sj-i-piotrem-zylka/


+++

Kiedy spowiednik nie możne udzielić rozgrzeszenia?

To najtrudniejszy moment dla księdza.

Zobacz na: www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,5259,kiedy-spowiednik-nie-mozne-udzielic-rozgrzeszenia-to-najtrudniejszy-moment-dla-ksiedza.html


+++

Modlitwa w intencji młodzieży

Modlitwa za młodzież oraz w intencji trwającego w Watykanie Synodu Biskupów wybrzmiała rano przy grobie św. Jana Pawła II.

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-10/synod-mlodzi-2018-msza-przy-grobie-jana-pawla-ii.html


+++

Rozpoczyna się Synod Biskupów o młodzieży i powołaniu

Już po raz trzeci w tym pontyfikacie biskupi z całego świata zbierają się w Rzymie na zgromadzeniu synodalnym. Po dwóch synodach o rodzinie, tym razem tematem obrad jest "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania".

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2018-10/synod-mlodzi-2018-wprowadzenie.html


+++

Polacy obawiają się internetowych zagrożeń dla dzieci

Ośmiu na dziesięciu Polaków obawia się zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w internecie - informuje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Czytaj na: https://ekai.pl/polacy-obawiaja-sie-internetowych-zagrozen-dla-dzieci/


+++

Papież: Módlcie się za Kościół na różańcu

Ojciec Święty zachęca do modlitwy na różańcu codziennie przez cały październik oraz do odmawiania na zakończenie modlitwy do św. Michała Archanioła i "Pod Twoją obronę".

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5056772.Papiez-Modlcie-sie-za-Kosciol-na-rozancu


+++

Po różańcu modlitwa do św. Michała Archanioła

Zachęcam do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, abyśmy w październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po różańcu dodawali modlitwę Pod Twoją obronę, oraz Modlitwę do świętego Michała Archanioła.

Czytaj na: http://niedziela.pl/artykul/38176/Po-rozancu-modlitwa-do-sw-Michala

+++

Ks. Jakub Bartczak teledyskiem odpowiada na film "Kler"

Nowy klip księdza-rapera nawiązuje bezpośrednio do filmu Wojciecha Smarzowskiego. Tylko u nas ks. Jakub Bartczak opowiada, dlaczego poruszył ten temat i dlaczego nie wybiera się na "Kler".

Czytaj i oglądaj na: https://wroclaw.gosc.pl/doc/5061467.Ks-Jakub-Bartczak-teledyskiem-odpowiada-na-film-Kler


+++

Komunikat z obrad biskupów

Duszpasterstwo młodzieży i rodzin oraz kontynuacja zdecydowanych działań mających na celu ochronę małoletnich przed nadużyciami - to główne tematy komunikatu z 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj na: https://episkopat.pl/komunikat-z-obrad-biskupow-duszpasterstwo-mlodziezy-i-rodzin-oraz-zdecydowane-przeciwdzialanie-naduzyciom/


+++

Papież: nie dla małżeństw "w pośpiechu"

Ojciec Święty podkreślił, że małżeństwo nie jest jedynie wydarzeniem społecznym, ale sakramentem, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz świadomego zawarcia. Powiedział wyraźnie, żeby nie bać się odmówić udzielenia sakramentu, gdy spostrzegamy, że narzeczeni nie mają wiary.

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-09/papiez-malzenstwo-rota-rzymska-adwokaci-katechumenat.html


+++

Zawodne jak in vitro

W Polsce nikt nie liczy, ile aborcji wykonywanych jest po zapłodnieniu in vitro. Rzetelne dane na temat niskiej skuteczności metody wspomaganego rozrodu mogłyby być dodatkowym silnym argumentem przeciwko niej.

Czytaj na: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/201575,zawodne-jak-in-vitro.html

+++

Mocne słowa s. Bałchan o nieczystości

Znana zakonnica tłumaczy, na czym polega czystość i jak mamy dać sobie radę z natarczywymi myślami dotyczącymi seksu.

Czytaj na: www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,5226,mocne-slowa-s-balchan-o-nieczystosci-jezeli-ogladasz-pornole-to-sie-nie-dziw-.html


+++

Dlaczego istnieją dwie różne wersje obrazu Jezusa Miłosiernego?

W sobotę podczas spotkania Franciszka w młodzieżą w Wilnie centralne miejsce na Placu Katedralnym zajmie obraz Jezusa Miłosiernego. Jest to jeden z dwóch najbardziej znanych wizerunków Chrystusa powstałych na podstawie wizji, jakiej doświadczyła 22 lutego 1931 roku w Płocku św. Siostra Faustyna Kowalska.

Czytaj na: https://wpolityce.pl/kosciol/413370-dlaczego-sa-dwie-rozne-wersje-obrazu-jezusa-milosiernego


+++

Papież ostrzega ludzi, którzy tak grzeszą

Powinni zrobić dogłębny rachunek sumienia, odpowiedzą przed Bogiem!

Czytaj na: www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7431,papiez-ostrzega-ludzi-ktorzy-tak-grzesza-powinni-zrobic-doglebny-rachunek-sumienia-odpowiedza-przed-bogiem.html


+++

Seks to dar Boży, a nie tabu

"To żadne tabu, to dar od Boga, to dar, jaki daje nam Pan. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie"; to "pasja, namiętna miłość" - mówił papież podczas spotkania z młodzieżą z Francji.

Czytaj na: www.gosc.pl/doc/5036589.Seks-to-dar-Bozy-a-nie-tabu

+++

Świat nie mógłby istnieć bez Mszy Świętej

Nie stygmaty, nie dary czytania w ludzkich sercach, bilokacji i wiele innych charyzmatów, którymi św. o. Pio został obdarowany, były dla niego najważniejsze. Tym, co stanowiło najwyższą wartość w życiu Świętego, była codzienna Eucharystia. "Świat mógłby istnieć bez słońca, lecz nie mógłby istnieć bez Mszy Świętej" - opowiadał wiernym.

Czytaj na: http://wstan.net/swiat-nie-moglby-istniec-bez-mszy-swietej/

+++

Kard. Scola o Komunii dla rozwodników

Osoby rozwiedzione i pozostające w ponownych związkach nie mogą otrzymywać Komunii, jeżeli nie zdecydują się żyć w zupełnej powściągliwości seksualnej. Złamanie tego nauczania oznaczałoby występowanie przeciw naturze małżeństwa.

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-09/komunia-rozwodnicy-amoris-laetitia-scola-kardynal.html


+++

Dziesięcina. Ratunek przed chciwością

Potrzebujemy dawać, aby nie wpaść w pułapkę chciwości i zazdrości; aby majątek, bogactwo i pieniądze nie stały się bożkiem.

Czytaj na: https://stacja7.pl/styl-zycia/dziesiecina-ratunek-przed-chciwoscia/

+++

Knock: Papież zawierzył Maryi wszystkie rodziny świata

W sanktuarium maryjnym w Knock Papież zawierzył Irlandię i wszystkie rodziny świata Matce Bożej. Zachęcił także do kontynuowania procesu pokojowego z Irlandią Północną.

Czytaj na: www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-08/podroz-apostolska-irlandia-sankturium-knock-modlitwa.html

 

+++

Zaburzenia psychoseksualne, a nieważność małżeństwa

Zdrowie seksualne każdego z małżonków jest koniecznym wymogiem prawidłowego funkcjonowania  związku. W rozumieniu potocznym za osobę zdrową w sferze seksualnej uważa się jednostkę prawidłowo rozwiniętą w tej materii, potrafiącą tworzyć relację intymną, sprawną seksualnie, wolną od chorób.

Czytaj na: www.katolik.pl/zaburzenia-psychoseksualne--ktore-czynia-malzenstwo-niewaznie-zawartym,27916,416,cz.html


+++

Gdy po miłości nie ma już śladu

Proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest "rozwodem kościelnym", gdyż Chrystus Pan ustanowił małżeństwo między ochrzczonymi jako nierozerwalny sakrament. Proces nie jest też "unieważnieniem" małżeństwa, gdyż unieważnić można jedynie coś, co jest prawnie ważne...

Czytaj na: https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/wydm_niewaznosc_malzenstwa.html

+++

Siewcy Bożego słowa

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 66 młodych mężczyzn przyjęło promocję lektorską. Uroczystości przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

Czytaj na: http://lowicz.gosc.pl/doc/4237304.Siewcy-Bozego-slowa
FOTO na: http://lowicz.gosc.pl/gal/spis/4237320.Promocja-lektorska


+++

Rozpad związków

- związki cywilne - 1 para na 2 (50 proc.)
- po ślubie kościelnym, ale bez późniejszych praktyk religijnych - 1 para na 3 (33 proc.)
- po ślubie kościelnym, przy coniedzielnym wspólnym udziale małżonków we Mszy św. - 1 para na 50 (2 proc.)
- po ślubie kościelnym, przy coniedzielnym wspólnym udziale małżonków we Mszy św. i codziennej wspólnej modlitwie - 1 para na 1429 (0,07 proc.)

Dane na podstawie badań przeprowadzonych przez amerykańską socjolog Mercedes Wilson.

* * * * * * *

Nadal zastanawiasz się po co Sakrament Małżeństwa i modlitewna troska o Miłość?

Przeczytaj artykuł, z którego zaczerpnięto powyższą statystykę:

www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,446,decydujac-sie-na-malzenstwo.html

 
MSZA ŚWIĘTA

NIEDZIELA
9.00
12.00


PONIEDZIAŁEK
18.00*
WTOREK
8.00
ŚRODA-SOBOTA
18.00*

 

* w okresie zimowym 17.00

( w trakcie obowiązywania czasu zimowego )

W Sanktuarium znajdują się relikwie:

 

św. Maksymiliana

św. Jana Pawła II

św. Jana XXIII

św. Klemensa

św. Anastazego

św. Zygmunta

Szczęsnego

Felińskiego

bł. ks. Jerzego

Popiełuszki

Nowe zdjecia
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisjaj2
mod_vvisit_counterW tym tygodniu429
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1525

Ilość Osób Online 1
Twoje IP : 54.161.77.30
Reklama